Certyfikaty, nagrody, wyróżnienia

• 1.09.2022 r. nasze przedszkole otrzymało po raz kolejny Certyfikat Przedszkola Freblowskiego.
  • 1.09.2020 r.- Certyfikat Przedszkola Freblowskiego.
  • 2016/2017 - Certyfikat Zielona Flaga w ramach międzynarodowego programu Eco-Schools

Program ten angażuje młodych ludzi w ochronę środowiska naturalnego.

Wszystko zaczyna się w grupie, następnie obejmuje przedszkole i ostatecznie sprzyja pozytywnym zmianom w całej społeczności. Dzięki programowi Eko-Szkoły młodzi ludzie doświadczają pozytywnego wpływu swoich działań. Mają możliwość wyrażenia swojego stanowiska w sposobie zarządzania środowiskowego swoich placówek. Zwieńczeniem tych działań jest certyfikacja i prestiż, który towarzyszy przyznaniu Zielonej Flagi.

Program Eko-Szkoły to idealny sposób, by przedszkola podjęły działania ku poprawie środowiska naturalnego zarówno w przedszkolu, jak i społeczności lokalnej. Działania te mają jednocześnie pozytywny wpływ na życie młodych ludzi, ich rodzin, personel przedszkolny i władze lokalne.

•   2016 - Koszaliński Lider Edukacji, przyznawanego przez Prezydenta Miasta Koszalina
  • Międzynarodowy Certyfikat Jakości „Partnerskie Przedszkole” Nr 0118/2005

Międzynarodowy Program Partnerskie Przedszkole został opracowany przez panią minister Irenę Dzierzgowską i panią Mirellę Nawrot – dyrektora Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego „Partner” w Zabrzu.

Program Partnerskie Przedszkole pozwolił udowodnić wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Udowodniliśmy, że tworzymy najlepsze warunki rozwoju małych dzieci i prawdziwie partnerskie relacje z dziećmi, ich rodzicami, wszystkimi pracownikami zatrudnionymi w przedszkolu, szkołami, w których rozpoczynają naukę nasi absolwenci, samorządem terytorialnym, wieloma organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz edukacji małych dzieci.

Chcemy, aby tytuł Partnerskie Przedszkole naprawdę wiele znaczył. Aby rodzice ze spokojem decydowali się na posyłanie dziecka do przedszkola obdarzonego tym tytułem. Bo dobra jakość to wyzwanie obecnych czasów.

Chcemy podkreślić, że do dnia 8 grudnia 2005 roku Certyfikat Jakości Partnerskie Przedszkole otrzymało zaledwie 120 placówek w całym kraju, że wśród tych 120 placówek jest i nasze przedszkole.

• „ZACHODNIOPOMORSKA PLACÓWKA JAKOŚCI”

Decyzją z dnia 14 czerwca 2006r. Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Kapituły Programu „Zachodniopomorska Placówka Jakości” za sukcesy w tworzeniu przedszkola nowoczesnego, przyjaznego i wspierającego, zapewniającego wysoką jakość kształcenia, opieki i wychowania oraz ciągły rozwój wychowanków i nauczycieli nasze Przedszkole otrzymało tytuł „ZACHODNIOPOMORSKIEJ PLACÓWKI JAKOŚCI”  - certyfikat 072

Wytworzył:
Józefa Mazurkiewicz